Mały Mistrz
Ministerstwo Sportu i Turystyki

Mistrzowie Kodowania
Samsung Electronics Polska

Mistrzowie Kodowania (http://mistrzowiekodowania.pl/ ) to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach i pokazanie, że może być ono dobrą i rozwijającą zabawą, która w przyszłości może rozwinąć się w pożyteczną pasję i pomóc dzieciom odnaleźć się w świecie nowych technologii.

"Dzień Bezpiecznego Internetu"
Fundacja Dzieci Niczyje, Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK)

Cel programu to inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Hour of code - Godzina Kodowania
Fundacja Code.org*

Celem akcji jest zachęcenia dzieci i dorosłych do spędzenia co najmniej jednej godziny w tygodniu na nauce kodowania. "Godzina Kodowania" jest globalną akcją w której udział biorą dziesiątki milionów uczniów z ponad 180 krajów.

"Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"
Patronat Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Pracy i Polityki Społecznej

Celem projektu jest zachęcanie młodych ludzi z małych miejscowości do nauki kodowania. Wyróżniającym elementem tego projektu jest zastosowanie programowalnych robotów Finch.