DZIEŃ PATRONA
Dodane przez aszwedzik dnia 06.12.2007 14:35
5 grudnia - w rocznicę śmierci Władysława St. Reymonta - co roku obchodzimy Dzień Patrona. Tego dnia młodzież z naszej szkoły złożyła wiązankę kwiatów pod pomnikiem pisarza, a zajęcia w szkole miały szczególny charakter.
Najmłodsi ze szkoły podstawowej wysłuchali opowieści o życiu i twórczości patrona, a następnie wzięli udział w konkursie plastycznym na podstawie fragm. powieści "Chłopi". Z wielkim zaangażowaniem i jak najstaranniej starali się oddać piękno polskiej przyrody oraz pracę ludzi na wsi. Trzecio- i drugoklasiści wykorzystywali swą wiedzę, wykonując gazetki tematyczne , a póżniej razem z maluchami z "Zerówki" zwiedzali Izbę Patrona.
Cała społeczność szkolna mogła zapoznać się bliżej z twórczością wielkiego pisarza na wystawie pt. "Żywot niepospolity Władysława St. Reymonta", przygotowanej przez p. Lilę Rutkowską i p. Annę Śliwakowską z biblioteki szkolnej.
Młodzież gimnazjalna i ze szkoły podstawowej uczestniczyła również w tym dniu w konkursie matematycznym "Reymont w liczbach" (wyniki konkursu podamy później).