Wielkie remonty w Czwórce
Dodane przez aszwedzik dnia 19.09.2023 22:08
W okresie wakacyjnym w PSP nr 4 w Radomsku odbył się remont kuchni szkolnej, dofinansowany w ramach rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Kwota dofinansowania wyniosła 75 123,-zł, zaś koszt całej inwestycji to 98 856,-zł.

Dla szkoły było to bardzo ważne przedsięwzięcie, ponieważ wymieniono urządzenia niezbędne do przygotowywania zdrowych i dobrze zbilansowanych posiłków dla dzieci i młodzieży, a także wzbogacono kuchnię o lodówki do bezpiecznego przechowywania produktów spożywczych. W ramach programu wyposażono również pomieszczenia kuchenne w nowoczesne urządzenia ułatwiające pracę kucharek oraz zapewniające bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Zakupione sprzęty i urządzenia to m.in.: piec konwekcyjny z podstawą i zmiękczaczem, szafa magazynowa do przechowywania naczyń, szatkownica elektryczna, wilk do mięsa z przystawkami, szafa chłodnicza do owoców i warzyw, zestaw szafek do przechowywania produktów, basen od mycia i szalka do krojenia warzyw i owoców, szafka ze zlewem do bieżącego mycia, zamrażarka i kuchenka mikrofalowa oraz regał magazynowy do produktów suchych.
Od czerwca do sierpnia trwał remont sali 210. W tym czasie wykonano następujące prace: szpachlowanie ubytków ścian i sufitu, malowanie ścian i sufitu, położenie kamyczka na lamperii, montaż odbojników i narożników, cyklinowanie i lakierowanie parkietu, wymiana listew przypodłogowych.

Kolejna wyremontowana sala to 110 na pierwszym piętrze (pracownia matematyczno-fizyczna), w której wymieniono elektrykę, pomalowano salę, wycyklinowano parkiet, położono kamyczek na ścianach; salę wyposażono w nowe meble i blaty na ławkach oraz mobilną tablicę suchościeralną.
Podobnie przebiegał remont sali 204, którą również wyposażono w meble.

Oprócz wnętrz prace remontowe prowadzone były także na zewnątrz. Udrożniono rynny na budynku szkoły, wymieniono poszycie dachowe (to dopiero I etap), przeprowadzono remont instalacji gazowej w kuchni, zgodnie z projektem „Posiłek w domu i w szkole”.

W realizację przedsięwzięć zaangażowani byli rodzice, a także absolwenci naszej szkoły, np. p. Krzysztof Ciecióra, obecnie wiceminister w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, sponsorom i przyjaciołom szkoły za wsparcie finansowe i rzeczowe naszych działań. Dzięki Wam nasza placówka ze 100-letnią historią i tradycją wchodzi w nowy wiek piękniejsza i bardziej nowoczesna.