Akcja zbiórki elektroodpadów za nami.
Dodane przez aszwedzik dnia 14.09.2023 19:40
14.09.2023 r. zakończyliśmy zbiórkę elektrośmieci w ramach VIII edycji konkursu "Elektrosprzęt w dobre ręce", zorganizowanego przez PGK Sp. z o.o. w Radomsku.


Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję oczyszczania naszej planety - domu, piwnicy, ogrodu, zakładu pracy.


Elektrośmieci to zużyte sprzęty elektroniczne i elektryczne. Jako odpady, które zawierają substancje toksyczne, stanowią zagrożenie dla środowiska. Z drugiej strony są źródłem cennych surowców, które warto odzyskać. Dlatego trzeba pamiętać jak istotna jest odpowiednia utylizacja tych odpadów oraz ich dalszy recykling.

Podstawową zasadą jeśli chodzi o elektrośmieci jest to, aby nie wyrzucać ich do byle jakiego pojemnika na śmieci lub co najgorsze pozostawić gdzieś w lesie czy nad rzeką. Ich zbiórkę prowadzą głównie Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK).

Kupujmy świadomie niezbędne sprzęty, które są trwałe i posłużą nam dłużej niż tylko 2 lata. Nie powinniśmy też ulegać zbytnio chwilowym trendom czy zachciankom, które powodują to, że sprzęt elektroniczny i elektryczny zmieniamy zbyt często.