Dzień Chłopaka w 5a
W tym tygodniu Dzień Chłopaka.
W kl.5a już dzisiaj na godz.wych. obchodzono to święto.

Dziewczęta przygotowały dla chłopców różne konkurencje. Najtrudniejsze okazało się wyłowienie jabłka z wody bez użycia rąk.
Najlepszy okazał się Bartek Muszyński, a tuż za nim był Antek Jędrzejczyk i Hubert Przerada.
Były medale, korona dla zwycięzcy i słodkości dla wszystkich.
Brawo dla SU kl.5a!!!

aszwedzik dnia 27.09.2022 19:14 · Drukuj
Spotkanie z policjantem w kl. 1
27.09.2022 r. odbyło się spotkanie uczniów kl.1 z funkcjonariuszami policji z wydziału ruchu drogowego.

Tematem rozmowy była bezpieczna droga do szkoły.
Uczniowie dowiedzieli się, jak się zachowywać na pasach, czyi przejściu dla pieszych, ponadto, gdzie można jeździć rowerem, hulajnogą czy na rolkach. Oczywiście wszystkie te czynności musza odbywać się pod opieką osoby dorosłej dopóki nie uzyskają uprawnień, czyli karty rowerowej. Rozmawiali także o zakładaniu odblasków.

Spotkanie zorganizowała pani pedagog Iwona Jaros.

aszwedzik dnia 27.09.2022 19:12 · Drukuj
"Idzie lasem Pani Jesień..."
"Idzie lasem Pani Jesień,
jarzębinę w koszu niesie..."

Z okazji pierwszego dnia kalendarzowej jesieni kl. 2 b tworzyła obrazki z materiałów przyrodniczych.

Układanie kompozycji rozwija wyobraźnię, twórczą ekspresję i wrażliwość uczniów. Uczy kreatywnego myślenia i planowania na miarę indywidulanych możliwości każdego dziecka. A przede wszystkim daje dużo radości.
Powstały prace m.in.: "Koń na padoku", "Piesek i jego przygody", "Liściowe stwory".

aszwedzik dnia 25.09.2022 11:32 · Drukuj
Wizyta w naszej bibliotece
W piątek, 23 września 2022 klasa 4a wraz z wychowawcą p. Marzenną Musiał udała się z wizytą do naszej szkolnej biblioteki.

Uczniowie zapoznali się bliżej z pracą nauczycieli bibliotekarzy. Pani Lilla Rutkowska opowiedziała dzieciom o zawodzie i o swoich czytelniczych pasjach. Wszyscy słuchali z wielkim zaciekawieniem. W czasie spotkania padło wiele interesujących i dojrzałych pytań do pani bibliotekarki, która na koniec zachęciła wszystkich do częstych odwiedzin biblioteki oraz do wypożyczania książek do czytania.

Padła też deklaracja ze strony uczniów:
"Będziemy tu częstymi gośćmi"

aszwedzik dnia 24.09.2022 10:05 · Drukuj
Pierwszy dzień jesieni
W 2022 r. jesień zaczęła się oficjalnie w piątek 23 września. Ten dzień wyznacza zarówno początek kalendarzowej, jak i astronomicznej jesieni. Czym różnią się od siebie te pojęcia?

Jesień kalendarzowa zaczyna się zawsze 23 września. Pierwszy dzień jesieni kalendarzowej to data umowna, która z reguły, choć nie zawsze pokrywa się z początkiem jesieni astronomicznej.

Jesień astronomiczna jest związana z wędrówką Ziemi wokół słońca. W okolicach 22 lub 23 września Ziemia przechodzi przez punkt Wagi i od tego momentu przez kolejne sześć miesięcy półkula południowa będzie dostawała więcej promieni słonecznych od północnej. Wtedy na lądach półkuli północnej, w tym w Europie, panuje jesień, a po niej zima.

W tym roku pierwszy dzień jesieni kalendarzowej i astronomicznej to ta sama data. Jesień astronomiczna 2022 zaczęła się dokładnie w piątek 23 września o godzinie 3:03 nad ranem.

Nasze świetliczaki dzisiaj w szkolnej świetlicy z p. Anettą Łacisz również przywitały jesień - zajęciami technicznymi z wykorzystaniem jesiennych owoców i innych materiałów.
Była bardzo dobra zabawa!

aszwedzik dnia 23.09.2022 20:49 · Drukuj
Wybory do SU