Pedagog specjalny

REKRUTACJA 2023

PODRĘCZNIKI 2023/2024

DZIEŃ OTWARTY W I LO W RADOMSKU
Dnia 7 kwietnia 2009 r. uczniowie klasy 3d i kilku uczniów klasy 3a naszego gimnazjum wraz z wychowawcą mgr Aliną Płaszczyńską uczestniczyli w "Dniu Otwartych Drzwi" w I Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku.
Oferta przygotowana przez szkołę była ciekawa, a atmosfera przyjęcia ciepła i serdeczna.
Gimnazjaliści pod opieką nauczycieli i uczniów LO najpierw zwiedzili szkolę, następnie poznali jej krótką historię, dowiedzieli się także o warunkach przyjęcia i zasadach kształcenia w przyszłym roku szkolnym.
Na koniec kandydaci na licealistów mogli wreszcie odetchnąć i swobodnie porozmawiać ze starszymi kolegami.

aplaszczynska dnia 08.04.2009 08:37 · Drukuj
KONKURS PLASTYCZNY pt. "ŚWIĘTY PAWEŁ APOSTOŁ NARODÓW"
Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny przygotowany przez p. A. Głogosz z okazji obchodów "Roku Świętego Pawła Apostoła".
Jury w składzie: p. Elżbieta Nowak oraz p. Agnieszka Głogosz wyróżniło cztery prace uczniów PSP nr 4:
1. Magdalena Kulka Va
2. Agnieszka Włodarczyk VIa
3. Bartosz Bednarski Vb
4. Ada Kowalczyk Vb,
które zostały przesłane do Wydziału Katechizacji Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitańskiej w Częstochowie.
Prace wezmą udział w kolejnym etapie konkursu na poziomie Archidiecezji Częstochowskiej.
O wynikach poinformujemy.

aplaszczynska dnia 06.04.2009 17:59 · Drukuj
WYSTAWA PALEMEK
Z okazji świętowania Niedzieli Pańskiej uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Głogosz przygotowali piękne palemki, z których zorganizowana została wystawa.
Na szczególne wyróżnienie zasługują prace: Katarzyny Wielgus (Va), Magdaleny Płaszczyńskiej (IVa) oraz Diany Puczkowskiej (Va), które zwróciły uwagę zarówno nauczycieli jak i rodziców i uczniów.
GRATULUJEMY!

aplaszczynska dnia 06.04.2009 17:48 · Drukuj
DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ ELEKTRYCZNO - ELEKTRONICZNYCH
Dnia 2 kwietnia 2009 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyli w DNIU OTWARTYM w ZSE-E w Radomsku.
Uczestnicy Dnia Otwartego:
- poznali bazę dydaktyczną szkoły
- spotkali się z nauczycielami
- poznali ofertę zajęć pozalekcyjnych
- uzyskali szczegółowe informacje na temat profili kształcenia, trybu nauki oraz warunków rekrutacji
- obejrzeli prezentację multimedialną
- otrzymali pakiet materiałów promocyjnych.

aplaszczynska dnia 03.04.2009 08:40 · Drukuj
DZIEŃ OTWARTY W II LO W RADOMSKU
2 KWIETNIA 2009 w godzinach od 9:00 do 12:00 uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum wraz z nauczycielami uczestniczyli w Dniu Otwartm II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Radomsku.
Uczestnicy Dnia Otwartego:
- poznali bazę dydaktyczną szkoły
- zwiedzili Izbę Patrona
- spotkali się z nauczycielami i uczniami Liceum Baczyńskiego
- uzyskali informację nt. organizacji uczniowskich działających na terenie szkoły
- poznali ofertę zajęć pozalekcyjnych
- obejrzeli prezentację multimedialną nt. klasy prawniczo – frankofońskiej, która wprowadzona będzie od nowego roku szkolnego
- otrzymali pakiet materiałów promocyjnych.

aplaszczynska dnia 02.04.2009 22:17 · Drukuj
POPIEŁUSZKO - WOLNOŚĆ JEST W NAS
Dzisiaj, 2 kwietnia 2009 r. nasi uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z opiekunami uczestniczyli w projekcji filmu "Popieułszko. Wolność jest w nas".
Przypomnijmy:
Jerzy Popiełuszko (ur. 14 września 1947 r. w Okopach, zm. 19 października 1984 we Włocławku) – polski ksiądz zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, Sługa Boży Kościoła katolickiego.
Na podstawie wydarzeń związanych ze śmiercią księdza Popieuszki powstał film Agnieszki Holland "Zabić księdza (1988)".
16 lutego 2009 roku odbyła się premiera filmu fabularnego Rafała Wieczyńskiego pt. Popiełuszko. Wolność jest w nas. W główną rolę wcielił się Adam Woronowicz.
Proces beatyfikacyjny księdza Jerzego Popiełuszki oficjalnie otwarto 8 lutego 1997 roku w kościele pw. św. Stanisława Kostki w Warszawie, a etap diecezjalny procesu zakończono dokładnie cztery lata później. 3 maja 2001 roku nastąpiło wszczęcie prac przez Kongregację ds. Kanonizacyjnych, która w 2002 roku wydała dekret o ważności akt procesu. W 2009 r. papież Benedykt XVI zgodził się na przyspieszony tryb rozpatrzenia sprawy.

aplaszczynska dnia 02.04.2009 22:01 · Drukuj
Strona 984 z 1016 << < 981 982 983 984 985 986 987 > >>