ŚWIĄTECZNE NASTROJE
W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadza nas przepiękna dekoracja świetlicy i stołówki szkolnej. Możemy tu obejrzeć bogate dekoracje wykonane pod kierunkiem wychowawców - mgr Joannę Walczak, mgr Monikę Marat - Fortunę i mgr Jacka Tonderę, na zajęciach świetlicowych przez uczniów uczeszczających do świetlicy szkolnej.Są to prace wykonane różnymi technikami, od rysunków malowanych farbami po prace manualne: choinki, łańcuchy, świece, bombki i gwiazdki.
Nie zabrakło również tradycyjnej choinki oraz szopki ze Świętą Rodziną i prawdziwym sianem (zdjęcia w galerii).

aplaszczynska dnia 20.12.2007 20:19 · Drukuj
KARTKA BOŻONARODZENIOWA
Konkurs plastyczny na kartkę bożonarodzeniową został zorganizowany przez wychowawców świetlicy i był przeznaczony dla wszystkich uczniów ZS - G nr 3. Wzięło w nim udział około 30 uczniów. Spośród zebranych prac, jury w składzie: mgr Joanna Walczak, mgr Jacek Tondera i mgr Monika Marat - Fortuna, przyznało 4 wyróżnienia:
Magdalena Płaszczyńska - kl. III a
Konrad Zagórowicz - kl. V a
Klaudia Zając - kl. V a
Patrycja Potyra - kl. V b

Celem konkursu było kształtowanie wyobraźni, pomysłowości u uczniów, a także umiejętność redagowania życzeń najbliższym i kultywowanie tradycji.Gratulujemy!

aplaszczynska dnia 19.12.2007 21:16 · Drukuj
Wigilia z 1b
17 grudnia w godzinach popołudniowych uczniowie kl. 1b szkoły podstawowej jako pierwsi w szkole zapoczątkowali tegoroczne Wigilie klasowe. Uroczystą Wigilię poprzedziły występy pierwszoklasistów, przygotowane pod kierunkiem wychowawcy p. Beaty Miarki i wychowawcy świetlicy p. Moniki Marat-Fortuny. Przy wtórze kolęd uczniowie łamali się opłatkiem z rodzicami, którzy zorganizowali poczęstunek. Swoją obecnością Wigilię klasy 1b zaszczyciły obie panie dyrektor - p. Izabela Iwanowicz i p. Eliza Molik.
Dodatkową atrakcją Wigilii pierwszoklasistów był klasowy kiermasz ozdób bożonarodzeniowych.

aszwedzik dnia 18.12.2007 09:40 · Drukuj
,,Czy śpiewanie czajnika to też muzyka?"
W dniach 11 - 13 grudnia, w ramach tematyki kompleksowej ,,Czy śpiewanie czajnika to też muzyka?", uczniowie klasy III a nauczania zintegrowanego PSP nr 4, pod kierunkiem wychowawcy mgr Danuty Mruklik zastanawiali się nad rolą muzyki w życiu człowieka.
Poznawali utwory muzyczne z płyt CD słynnych kompozytorów: ,,Dla Elizy" -Ludwiga van Beethovena, ,,Polonez g - moll nr 2" - Fryderyka Chopina, Walc z baletu ,,Dziadek do orzechów" - Piotra Czajkowskiego. Słuchali muzyki różnych narodów, np. muzyki węgierskiej, hiszpańskiej, austriackiej, polskiej muzyki ludowej.
Na zakończenie tematyki muzycznej odbył się koncert muzyczny w wykonaniu uczniów klasy uczących się gry na instrumentach muzycznych: Piotr Koćwin - gitara klasyczna, Magdalena Płaszczyńska - flet i keyboard, Karolina Ślęzak - keyboard, Aleksandra Droś - flet.Uczniowie zaprezentowali kolędy pt. ,,Jezus Malusieńki", ,,Cicha noc", ,,Wśród nocnej ciszy". Koncert bardzo się wszystkim podobał i w ten sposób wprowadził uczniów w nową tematykę kompleksową - ,,Czekamy na Boże Narodzenie". Następną uroczystością będzie ,,Wigilia klasowa", do której uczniowie wspólnie z wychowawcą już się przygotowują.

aplaszczynska dnia 17.12.2007 09:54 · Czytaj więcej · 1669 Czytań · Drukuj
Konkurs powiatowy
12 grudnia br. miało miejsce rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Dzisiaj w Betlejem", organizowanego przez Muzeum Regionalne w Radomsku, Towarzystwo Przyjaciół Muzeum oraz Urząd Miasta.
Dominika Pupiec - uczennica kl. 2b PSP - otrzymała wyróżnienie za kartkę świąteczną. Gratulujemy nagrodzonej uczennicy oraz opiekunowi artystycznemu - p. Elżbiecie Nowak.

aszwedzik dnia 14.12.2007 13:43 · Drukuj
W sporcie szkolnym (unihokej chłopców)
19 listopada 2007r.odbyły się mistrzostwa miasta w tej dyscyplinie sportu. Reprezentacja PG nr 2 w składzie: Łukasz Smolarczyk, Wojciech Chudy, Arkadiusz Janusiak, Kamil Szostek, Przemysław Duda, Adrian Kubik, Jakub Jaguścik, Marcin Jaguścik, Marcin Szulc, Arkadiusz Górka, Przemysław Ciurzyński, Cezary Mariankowski, Jarosław Zygalski zajęła II miejsce, uzyskując prawo startu w Mistrzostwach Powiatu Radomszczańskiego. 23 listopada reprezentacja szkoły zdobyła I miejsce w powiecie radomszczańskim pokonując w dogrywce PG nr7 2:1. W zawodach startowali uczniowie: PG nr 2, 7, 6 z Radomska, PG z Gidel, Kobiel Wielkich, Kodręba, i Strzelec Małych. 27 listopada w Działoszynie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Pajęczańskiego, w których nasi chłopcy po fantastycznej choć dramatycznej grze zajęli I miejsce i zdobyli tytuł Mistrza Rejonu Pajęczańskiego. 7 grudnia w Uniejowie rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Unihokeju Chłopców, w którym wzięli udział uczniowie: z PG nr 2 z Radomska, PG z Bedlna, PG nr 37 z Łodzi, PG z Uniejowa, PG z Rozprzy i PG z Wieruszowa. Uczniowie z naszej szkoły zajęli w tym turnieju czwarte miejsce przegrywając walkę o medal z PG z Uniejowa. Opiekunem i trenerem naszej drużyny jest p. Radosław Bajon. Serdecznie gratulujemy !!!

ekapela dnia 13.12.2007 12:23 · Drukuj
Strona 916 z 918 << < 913 914 915 916 917 918 >