Dziś zajrzeliśmy do uczniów klasy 1a.
Nasze pierwszaki
Było już zwiedzanie szkoły, zabawy integrujące grupę, wzajemne poznawanie się, dowiadywanie ciekawych rzeczy o nowych kolegach i koleżankach, więc przyszedł czas na naukę.

Pierwszaki ochoczo uczestniczą we wszystkich zajęciach prowadzonych przez wychowawcę p. Wiolettę Kuliś i radośnie spędzają czas podczas przerw. Dziś wykonały bardzo ciekawe prace z jesiennych liści. Nie brakowało pomysłów!!

Życzymy wszystkim pierwszakom samych sukcesów w szkole!!!

aszwedzik dnia 17.09.2022 21:06 · Drukuj
Posprzątaliśmy świat wokół nas
16.09.2022 r. uczniowie klas 4, 5 i 6 pod opieką p. Karoliny Terlickiej, Agnieszki Szwedzik i Agnieszki Głogosz uczestniczyli w akcji "Sprzątanie świata - Polska 2022".

Wokół szkoły nie było zbyt wiele śmieci, ale dalej...na trawniku/skwerze i chodnikach przy ul. Narutowicza uzbierało się kilkanaście worków.

aszwedzik dnia 16.09.2022 20:43 · Drukuj
29. edycja akcji "Sprzątanie świata - Polska 2022"

Dzisiaj rusza kolejna edycja ekologicznej akcji "Sprzątanie świata". Zachęcamy do udziału w sprzątaniu przez cały weekend!
W tym roku hasłem przewodnim są słowa: "Wszystkie śmieci nasze są"

Celem akcji jest edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. "Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.

Do Polski Sprzątanie świata sprowadziła w 1994 roku założycielka Fundacji Nasza Ziemia - Mira Stanisławska-Meysztowicz. Od tej pory Akcja organizowana jest nieprzerwanie co roku, zawsze w trzeci weekend września. Jest tym samym jedną z najstarszych i największych kampanii z zakresu ekologii w naszym kraju.
Uczestnikiem Akcji może zostać każdy, kto w trzeci weekend września każdego roku, dobrowolnie i w dowolny zorganizowany lub niezorganizowany, a spontaniczny sposób wychodzą posprzątać swoją najbliższą okolicę lub wybrany przez siebie kawałek Polski.

"Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też".

Te słowa rozpoczynają piosenkę, którą dla Fundacji Nasza Ziemia napisał Wojciech Młynarski.
Słowa te stanowią nie tylko znakomite przesłanie, ale też w jednym zdaniu oddają sens działalności Fundacji.

W "Sprzątaniu świata - Polska" chodzi bowiem głównie o zmianę świadomości, o to, by nie śmiecić i segregować odpady.

aszwedzik dnia 16.09.2022 06:21 · Drukuj
Rocznica 17 września

17 września przypada 83. rocznica napaści wojsk ZSRR na Polskę w 1939 roku.

Z tej okazji oraz w związku z 12. rocznicą posadzenia Dębu Pamięci Tadeusza Rozpędka odbyły się obchody upamiętniające te dwa wydarzenia.
Uroczystości rozpoczęto mszą św. w Klasztorze O.O. Franciszkanów, w której uczestniczył m.in. prezydent miasta p. Jarosław Ferenc, Członkowie Rodziny Katyńskiej oraz delegacje szkół i poczty sztandarowe
Główne obchody związane z 12. rocznicą posadzenia Dębu Pamięci Tadeusza Rozpędka odbyły się w ogrodach klasztornych, gdzie młodzież z naszej szkoły zaprezentowała spektakl "Tam gdzie zgładzono wolność, prawdę, i sprawiedliwość".

Przybyli goście złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Tadeusza Rozpędka - radomszczanina, aspiranta Policji Państwowej, który zginął od strzału w tył głowy oddanego przez NKWD w Twerze w 1940 roku.

Następnie uczestnicy uroczystości udali się na Stary Cmentarz, gdzie Maja Cieciora, absolwentka naszej szkoły i harcerka odczytała Apel Poległych oraz złożono kwiaty pod Tablicą Pamięci Zamordowanych na Wschodzie w 1940 roku.

Organizatorami obchodów byli Stowarzyszenie Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej Koło w Radomsku, dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Władysława St. Reymonta w Radomsku.
Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klas VIII pod kierunkiem p. Grażyny Dettlaff, w oprawie muzycznej p. Marzenny Musiał we współpracy z Samorządem Uczniowskim i p. Błażejem Badowskim.
Koordynatorem imprezy jest co roku p. Joanna Marczak - Burzyńska.

aszwedzik dnia 15.09.2022 22:44 · Drukuj
Ewakuacja szkoły
15.09.2022 r. odbyła się próbna ewakuacja szkoły.

Jak co roku, we wrześniu ćwiczymy szybka ewakuację szkoły.
Podobnie było i tym razem - wszystko poszło bardzo sprawnie i szybko ewakuowaliśmy się na plac przy hali.
Pogoda nam sprzyjała, dlatego bardzo miło było opuścić mury szkolne choćby na chwilę.

aszwedzik dnia 15.09.2022 22:34 · Drukuj
Międzynarodowy Dzień Kropki
Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W naszej szkole do zabawy i obchodów tego święta przyłączyli się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Na lekcjach widać było kropki na twarzach - naklejone i narysowane piegi, na ubraniach, a także w twórczości na języku polskim, angielskim czy matematyce. Także w młodszych klasach. Oglądaliśmy filmiki, rysowaliśmy, tworzyliśmy, liczyliśmy - oj, działo się, działo.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w akcji!

aszwedzik dnia 15.09.2022 12:42 · Drukuj
Strona 4 z 918 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>