26 września - Europejski Dzień Języków Obcych
Songs
Most effective method for learning a foreign language
26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

Europa to kontynent charakteryzujący się niezwykłym bogactwem językowym - oprócz ponad 200 języków europejskich występuje tu także duża liczba języków, którymi posługują się obywatele pochodzący z innych kontynentów.
Znajomość języków obcych pozwala nie tylko lepiej się komunikować, ale ułatwia również lepsze wzajemne zrozumienie i pokonywanie różnic kulturowych.
My zachęcamy Was do nauki poprzez śpiewanie. Dlaczego? Słuchanie i śpiewanie utworów w języku obcym wpływa korzystnie na rozwój sprawności językowych ponieważ:

- piosenki zawierają autentyczny język,
- piosenki wywołują w nas emocje, budzą skojarzenia i wspomnienia, co ułatwia zapamiętywanie zawartego w nich słownictwa,
- słuchając i śpiewając piosenki przyswajamy całe frazy, ,
- śpiewanie kształtuje akcent.

Dzień Języków Obcych w naszej szkole
Zadania dla klas- 4-8

Bawmy się językiem, śpiewajmy i uczmy się poprzez zabawę.
Na drzwiach swoje klasy powieście do poniedziałku przetłumaczone fragmenty piosenek. (Przedstawiciele samorządu klasowego otrzymali je od nauczycieli języka angielskiego). W wolnym czasie słuchajcie piosenek z przyjemnością i rozwijajcie swoje umiejętności językowe.

Przyjemnej nauki!
Nauczyciele języków obcych.

aszwedzik dnia 22.09.2022 18:16 · Drukuj
Dzień bez Samochodu w Radomsku

22 września przypada Dzień bez Samochodu, z tej okazji na terenie Radomska będzie obowiązywała bezpłatna komunikacja miejska.
Zachęcamy więc do pozostawienia swoich aut w domu i skorzystanie z autobusów MPK.

W związku z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w tym Dnia bez Samochodu Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc wraz z Zarządem MPK Sp. z o.o. zdecydował o wprowadzeniu na jeden dzień (22 września) bezpłatnej komunikacji miejskiej na terenie Radomska. Mieszkańcy miasta oraz przyjezdni na terenie Radomska pojadą autobusami MPK za darmo.

Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach.

Dzień bez samochodu dla wielu osób z naszej szkoły jest codziennie. Na rowerach dojeżdżają nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele.

Oto nasz ekologiczny parking.

aszwedzik dnia 20.09.2022 20:45 · Drukuj
Bezpieczeństwo w szkole i w domu.
Pod tym hasłem obyły się w poniedziałek, 19.09.22 r. warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów klas 5.
Zajęcia zorganizowała p. Anetta Łacisz, nauczyciel techniki i wf-u, a poprowadzili je strażacy.

Przypomniano najważniejsze zasady zachowania się w różnych niebezpiecznych sytuacjach, np. gdy wybuchnie pożar. Następnie wszyscy uczniowie ćwiczyli układanie poszkodowanego w bezpiecznej pozycji oraz przeprowadzali resuscytację na fantomach.

Wielkie brawa i podziękowania dla strażaków za sprawnie przeprowadzoną akcję z piątoklasistami!

aszwedzik dnia 20.09.2022 16:32 · Drukuj
Powitanie
Uczniowie klasy III a, uczęszczający na zajęcia rozwijające z języka polskiego, powitali klasy pierwsze w szkole.

Były wierszyki, zagadki dla pierwszaków i drobne upominki.
Jeszcze czekamy na ślubowanie klas pierwszych i nasza młodsza brać uczniowska będzie gotowa do wyzwań szkolnych, tak na 100%.

aszwedzik dnia 18.09.2022 14:58 · Drukuj
Zapachniało lasem w kl. 1-3
Klasy I-III obchodziły Dzień Lasu.

Przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie, a pierwszaki uczyły się nawet rozpoznawać grzyby jadalne i trujące.

W kl. 1b omawiano zasady bezpieczeństwa w lesie. Dzieci poznawały grzyby jadalne i trujące.
W kl. w 2 b dzieci zastanawiały się, czy las jest ważny i dlaczego. Pracowały w grupach, poznając warstwy lasu oraz zwierzęta mieszkające w lesie.

Wszystkie klasy przedstawiły plastycznie, jaki las jest piękny. Szczególnie jesienią.

aszwedzik dnia 18.09.2022 14:53 · Drukuj
Jesień w klasie 2a
W piątek, 16.09.2022 r. w klasie 2a zagościł leśny klimat, jak widać bardzo jesienny.

Uczniowie chętnie przygotowywali prace plastyczne, które będą dekorować salę i umilać czas spędzany w klasie.
A przy okazji była okazja do zabawy i nauki.

aszwedzik dnia 18.09.2022 13:19 · Drukuj
Strona 3 z 918 < 1 2 3 4 5 6 > >>