Brawo, Marcin!
30.09.2022 r. w PSP nr 1 w Radomsku odbyła się promocja najnowszej książki Marcina Wodo - absolwenta naszej szkoły.

Kryminał pt. "Ciemne plamy w Radomsku" to jego pierwsza książka, której akcja rozgrywa się w naszym mieście, a główny bohater, miłośnik nocnych spacerów po Radomsku, staje się podejrzanym o tajemnicze morderstwa.
Książka porusza także wiele innych problemów, m.in. depresję wśród młodzieży, alkoholizm, przemoc, korupcję.

Zachęcamy do przeczytania i jesteśmy niesamowicie dumni z Marcina.
Życzymy dalszych sukcesów i czekamy na kolejne książki!

Marcin Wodo (ur. 13.11.1991 r. w Radomsku) - absolwent PSP nr 4 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Tadeusza Kotarbińskiego w Radomsku, magister filologii polskiej Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, poeta ze Stowarzyszenia Literackiego ,,Ponad" i aktor Teatru Źródło. Pracował jako lokalny dziennikarz, m.in. w regionalnym dodatku do Dziennika Łódzkiego - Tygodniku Co Nowego, gdzie przez kilka lat prowadził dział historyczny.
Były nauczyciel języka polskiego oraz copywriter, który obecnie próbuje swych sił w roli story designera (przy produkcji gier komputerowy). W wolnych chwilach stara się popularyzować rodzime miasto na portalach społecznościowych (Facebook i Instagram): Ciekawe Radomsko. Miłośnik historii w praktycznie każdej odsłonie, zapalony kolekcjoner, zwłaszcza starych, czarno-białych pocztówek, a przede wszystkim radomszczanin, który kocha swoją małą ojczyznę.

aszwedzik dnia 30.09.2022 20:49 · Drukuj
Dzień Chłopaka w III a
Jak co roku - było super.
Eleganccy chłopcy wykazywali się sprawnością, szybkością i zręcznością.
Dostali certyfikaty dla SUPER CHŁOPAKA.
Były też działania artystyczne (efekty na zdjęciach:), upominki dla naszych bohaterów i słodkości dla wszystkich.

Dziękujemy Rodzicom za pomoc.

aszwedzik dnia 30.09.2022 20:08 · Drukuj
Dzień Chłopaka na sportowo w 2a.
Dzisiaj, 30.09.2022 r. gościliśmy p. Sebastiana Nowaka-trenera personalnego, który przeprowadził z drugoklasistami zajęcia sportowe.

Najpierw była rozgrzewka, później mini zawody.
Po wysiłku fizycznym wróciliśmy do klasy na poczęstunek.

Pamiętaliśmy także o Dniu Krawata w szkole.

aszwedzik dnia 30.09.2022 20:03 · Drukuj
Klasa 1a i Dzień Chłopaka
Klasa I a również obchodziła Dzień Chłopaka.
Rodzice zorganizowali dla nich drobne upominki, które także otrzymały dziewczynki.

aszwedzik dnia 30.09.2022 15:04 · Drukuj
Dzień Krawata w naszej szkole
30 września to Dzień Chłopaka. W naszej szkole Samorząd Uczniowski z tej okazji organizuje Dzień Krawata lub Muszki. Klasa, która przyłącza się do zabawy, wywiesza na drzwiach ... krawat lub muszkę, a nauczyciele tego dnia nie pytają osób w krawatach czy muszkach.

Jak widać do zabawy przyłączyli się i najmłodsi, i najstarsi, a niektóre pomysły na ozdobienie krawata były niesamowite, np. krawat w pomponiki albo w bomby czy piegi. Na zdj. kl. 1b, 4a, 4b, 5a.

aszwedzik dnia 30.09.2022 14:57 · Drukuj
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto ma w naszym kraju 20-letnia tradycję. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży Janina Porazińska.
Czytanie na głos dzieciom od wczesnego dzieciństwa wzbogaca słownictwo i wyobraźnię. Dziecko uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, ma chęć poznawania świata. Wystarczy czytać dziecku codziennie przynajmniej 20 minut dziennie.

Rok 2022 został ogłoszony przez Sejm RP Rokiem Polskiego Romantyzmu, Rokiem Wandy Rutkiewicz oraz Rokiem Marii Konopnickiej. Dlatego z tej okazji w dniu dzisiejszym mieliśmy okazje usłyszeć utwory Adama Mickiewicza (romantyzm), Marii Konopnickiej oraz fragmenty biografii słynnej alpinistki Wandy Rutkiewicz.

Akcja czytelnicza została przeprowadzona w klasach IV-VIII, a lektorami byli uczniowie z Koła Przyjaciół Książki: Magda Tkacz, Ania Lemańska, Faustyna Miśkiewicz, Marysia Mielczarek, Olga Oleszczak, Hubert Kędra, Kaja Grabowska, Magda Kuśmierz, Julek Mielczarek i Blanka Piotrowska.

aszwedzik dnia 29.09.2022 14:31 · Drukuj
Strona 1 z 918 1 2 3 4 > >>