"Rodzino - razem po zdrowie"

Autorzy innowacji:
mgr Beata Miarka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
mgr Danuta Proszowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej,
mgr Anetta Łacisz - nauczyciel techniki i wychowania fizycznego.

Innowacja będzie realizowana w okresie od 1.03.2016 r. do 24.06.2016 r.

Program adresowany jest do uczniów klas I - III PSP nr 4 w Radomsku, ich rodziców oraz nauczycieli współdziałających w realizacji zadań.

Głównym celem jest kształtowanie nawyków prozdrowotnych.

Opracowana innowacja ma zachęcać do dbania o własne zdrowie, wdrażać do prawidłowego odżywiania, pobudzać aktywność fizyczną, rozwijać wiedzę i dociekliwość uczniów. Ćwiczyć, myśleć pozytywnie, pytać siebie i udzielać odpowiedzi to podstawowe elementy naszej innowacji.

Dzięki organizowanym warsztatom kulinarnym, zakładaniu zielonych hodowli i spotkaniami ze specjalistami w dziedzinie żywienia, kształtowane będą właściwe nawyki żywieniowe. Gry, zabawy, zawody sportowe i ćwiczenia relaksacyjne będą wspomagały rozwój psychofizyczny wychowanków.
Natomiast spędzanie aktywnego czasu z rodziną, turnieje rodzinne i konkursy fotograficzne dadzą radość oraz satysfakcję ze wspólnie spędzonego czasu i przyczynią się do dbania o właściwe formy wypoczynku z najbliższymi.