"Czwórka programuje i wiedzę zyskuje"

Autorzy innowacji:
mgr Alina Płaszczyńska - nauczyciel matematyki, zajęć komputerowych i informatyki (opracowanie programu autorskiego nauczania zajęć komputerowych w klasach IV-VI szkoły podstawowej) - koordynator,
mgr Beata Miarka - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (opracowanie planu rozwijających zajęć pozalekcyjnych dla klas I-III),
mgr Danuta Proszowska - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej (opracowanie planu rozwijających zajęć pozalekcyjnych dla klas I-III),
mgr Marzenna Musiał - nauczyciel muzyki (opracowanie planu rozwijających zajęć pozalekcyjnych dla klas I-IV).

Innowacja będzie realizowana w okresie od 1.09.2016 r. do 23.06.2017 r. z możliwością przedłużenia do 3 lat.

Innowacja obejmuje nauczanie zajęć komputerowych w klasach IV-VI i prowadzenie zajęć pozalekcyjnych w klasach I-VI z uwzględnieniem założeń projektu nowej podstawy programowej w ramach: "Pilotażowe wdrożenie programowania w edukacji formalnej w oparciu o innowacje pedagogiczne oraz programy autorskie w szkołach".
Projekt opiera się o innowacyjny system nauczania programowania, wykorzystuje nowoczesne metody nauki przedmiotów ścisłych, głównie zajęć komputerowych. Podczas zajęć uczniowie będą nabywać i rozwijać umiejętności kodowania poprzez praktyczną naukę i zabawę z wykorzystaniem środowiska programistycznego Scratch i materiałów udostępnionych przez Mistrzów Kodowania i Code.org.
Osoby realizujące innowację: Błażej Badowski, Anna Baron, Beata Miarka, Marzenna Musiał, Alina Płaszczyńska i Danuta Proszowska.