Ortograficzne zmagania

26.11.2015 r. w naszej szkole odbyło się Wielkie Reymontowskie Dyktando, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej oraz klas 1-3 gimnazjum.

Uczniowie Czwórki pisali tekst o naszym nobliście, dotyczący jego życia i twórczości. Natomiast gimnazjaliści zmagali się z fragmentem powieści "Ziemia obiecana" autorstwa Władysława St. Reymonta, opisującym Łódź budzącą się o świcie. Teksty dyktowali wszyscy nauczyciele, nie tylko poloniści - matematycy, historycy, angliści.

Dyktando oficjalnie otworzyło jubileusz, którego podsumowaniem będzie uroczysta gala miejska w dn. 9 grudnia br.

Tak uroczyście obchodzimy w tym roku 90. rocznicę śmierci wielkiego pisarza, noblisty, Władysława Stanisława Reymonta - Dni Patrona będą więc miały szczególną oprawę w postaci wielu imprez towarzyszących.

3.12.2015 r. uczniowie szkoły podstawowej przystąpili do II etapu Wielkiego Reymontowskiego Dyktanda.

Najlepsi z Czwórki, ubiegający się o tytuł "SuperERZECIKa", pisali tekst o radomszczańskim powieściopisarzu, który na kartach powieści "Ziemia obiecana" splótł losy Polaka, Niemca i Żyda, by zilustrować przemiany dokonujące się w przemyśle i ówczesnym społeczeństwie. Wśród wybrańców znalazło się 11 czwartoklasistów i 10 szóstoklasistów.

Z kolei w piątek, 4.12.2015 r. odbył się II etap dyktanda dla gimnazjalistów.

Do tej tury zakwalifikowało się tylko 13 uczniów z kl. I - III PG.
Starsi uczniowie pisali fragment powieści pt. "Ziemia obiecana", w którym Moryc zachwyca się Łodzią - miastem tętniącym życiem, zdumiewającym nieustającą potęgą.
"Miasto było podobne do potężnego wiru, w którym kotłowali się ludzie, fabryki, materiały i namiętności, miliony i nędza, rozpusta i głód wieczny...".

Na wyniki trzeba poczekać. Ciekawe, komu przyznamy tytuł "Gimnazjalnego Asa Ortografii" ...