"Wielkie Czytanie Prozy Patrona w Reymontówce na Bugaju rozpoczęte!"

30 listopada 2015r. p. dyr. Izabela Iwanowicz powitała gości i zainaugurowała Wielkie Czytanie literatury Reymonta. W imprezie czytelniczej (trwającej 2 dni), wzięli udział uczniowie kl. I-III gimnazjum i kl. VI szkoły podstawowej, podzieleni na dwie grupy.

Każdorazowe czytanie fragmentów wybranych powieści poprzedzone było genezą utworów, zaprezentowaną przez ucz. kl. IIb - Ninę Bartnik.

Prozę patrona szkoły w poniedziałek kolejno czytali: p. dyr Izabela Iwanowicz (frag. "Chłopów), rodzice: p. Lidia Miara (frag. "Chłopów"), p. Aneta Nieznańska (frag. "Ziemi obiecanej"), Alicja Soczyńska - kl.I b (frag. "Komediantki"), Roksana Mendelska - kl.IIa (frag. "Ziemi obiecanej"), Maciej Szymczykiewcz kl.II c (frag. "Chłopów"), Agata Dziegieć - kl.IIIa (frag. "Komediantki").

We wtorek czytali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie: p. Agnieszka Szwedzik (frag. "Komediantki"), p. Ewa Ambrozik (frag. "Komediantki"), Mateusz Hamerling - kl.Ia (frag. "Ziemi obiecanej"), Alicja Gaik - kl.VIb (frag. "Chłopów), Julia Święs (fragm.. "Chłopów") Małgorzata Nieznańska - kl.IIb (frag. "Chłopów), Katarzyna Kuder - kl.IIIb (frag. "Ziemi obiecanej").

Już po pierwszym dniu Wielkiego Czytania można było zauważyć duże zainteresowanie prozą naszego Patrona. Zarówno zaproszeni goście, jak i uczniowie, mieli możliwość zapoznania się z folklorem, językiem, obyczajami wsi polskiej, historią Łodzi, światem aktorskim - zapisanymi na kartach powieści noblisty.

Z pewnością propagowanie czytania utworów Władysława Stanisława Reymonta znajdzie wśród odbiorców odbicie słów pisarza, który kiedyś powiedział: "Do Was jeno to mówię i zamknijcie to w sercach".

Organizatorzy imprezy: p.Lilla Rutkowska, p.Katarzyna Zielińska, p.Anna Śliwakowska, serdecznie dziękują p. dyrektor, rodzicom i nauczycielom za włączenie się w obchody rocznicowe w Reymontówce na Bugaju. Oprawę plastyczną do spotkania przygotowała p. Dorota Wędzonka.