Główna Historia Działania

Działania:



"Z biegiem lat, z biegiem dni..." spektakl jubileuszowy.


8.12.2022 r. powitaliśmy w progach Reymontówki na Bugaju zacnych gości, który postanowili wspólnie z nami świętować jubileusz 100-lecia PSP nr 4 w Radomsku.

Spektakl przygotowały panie: Grażyna Dettlaff, Barbara Orsicz, oprawę muzyczną - p. Marzenna Musiał, nagłośnienie i prezentację - p. Błażej Badowski, scenografię - p. Anetta Łacisz, pokaz sportowy - p. Agnieszka Bajon i p. Joanna Jagielska.
Imprezę poprowadziła - jako konferansjer - p. Agnieszka Szwedzik. Zaś koordynatorem wszystkich działań jubileuszowych była p. Joanna Mielczarek oraz zespół: Agnieszka Kociniak, Wioletta Kuliś i Karolina Terlicka.

Imprezę jubileuszową otworzyła dyrektor szkoły p. Izabela Iwanowicz, witając wszystkich gości.

Spektakl pt. "Z biegiem lat, z biegiem dni..." rozpoczyna patron szkoły, Władysław Reymont, który dosłownie schodzi z obrazu, by przybliżyć dzieciom historię Reymontówki na Bugaju, kierowanej na przestrzeni lat przez 5 dyrektorów: p. Kazimierza Kupczyńskiego, p. Hieronima Magierę, p. Jana Sobczyka, p. Jolantę Mossur i obecną dyr. p. Izabelę Iwanowicz.
Podróżujemy więc w czasie i przestrzeni, spotykając przeróżnych gości, m.in. absolwentów Czwórki, którzy obecnie są... nauczycielami w naszej szkole, czyli p. Elizę Molik, p. Agnieszkę Szwedzik i p. Bartłomieja Wąska.
Reymont - w tej roli świetny Hubert Kędra - przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii szkoły, dokonania i osiągnięcia, a także przypomina wspaniałe imprezy szkolne.
Na scenie pojawia się szkolny zespół ludowy, który tańczy i śpiewa ludowe przyśpiewki; mamy okazję wysłuchać piosenek w wykonaniu naszych dziewcząt, a także podziwiać jive'a w wykonaniu Blanki z kl. 8c wraz z partnerem z klubu tańca.

Na zakończenie wszyscy artyści śpiewają "100 lat, 200 lat..." i wjeżdża trzypoziomowy tort.
A wszystko to na tle wspaniałej prezentacji pokazującej przebogatą historię i tradycje naszej szkoły.



Niezwykły pokaz sportowy.


Podczas spektaklu jubileuszowego 8.12.2022 r. przybyli na uroczystość goście mieli okazję podziwiać pokaz sportowy w wykonaniu uczniów klas 5-8:
Zofii Bajon, Wiktorii Gal, Aleksandry Bareły (z kl. 7a), Joanny Kowalczyk (8a), Bartosza Węgrzyńskiego (6a) i Filipa Ścisłowskiego (5a).


Uczniów przygotowała p. Agnieszka Bajon i p. Joanna Jagielska, nauczyciele wych. fizycznego.



Wystawy jubileuszowe.


Uroczystym obchodom 100-lecia naszej szkoły towarzyszyły wystawy, które zaproszeni goście mogli zwiedzać - na I. piętrze i przy sali gimnastycznej.

1. Wystawa prac uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wykonanych na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. "Reymontowskie Pejzaże" - przygotowana przez p. Elżbietę Nowak.
2. Wystawa prezentująca na 12 tablicach 100-letnią historię naszej szkoły w pigułce pt. "Reymontówka przedwczoraj, wczoraj i dziś" - przygotowana przez p. Agnieszkę Szwedzik.
3. Wystawa makiet Reymontówki na Bugaju, wykonanych przez uczniów kl.1-3 - przygotowana przez p. Wiolettę Kuliś.



Niezwykły prezent dla szkoły.


8.12.2022 r. podczas gali jubileuszowej dyrektor szkoły p. Izabela Iwanowicz odebrała niezwykły prezent dla szkoły.

Przedstawicielki Stowarzyszenia "Nasz Reymont" oraz Ogólnopolskiego Klubu Szkół Reymontowskich - p. Anna Wojciechowska i p. Grażyna Krawczyńska - przekazały Medal Jubileuszowy ustanowiony dla upamiętnienia 50. rocznicy powstania Fundacji im. Wł. Reymonta w Kanadzie, prowadzonej przez p. Kazimierza Chrapka.

Dla przypomnienia - nasza szkoła od 2002 r. należy do Klubu Szkół Reymontowskich i uczestniczy w Zlotach Szkół Reymontowskich.



Rozstrzygnięcie Dyktanda Jubileuszowego.


8.12.2022 r. podczas gali jubileuszowej z okazji 100-lecia PSP nr 4 w Radomsku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ortograficznego pt. "Dyktando Jubileuszowe", który odbył się 4 listopada.

W dyktandzie wzięło udział 39 osób - uczniowie wszystkich radomszczańskich podstawówek oraz zaproszeni goście - przedstawiciele władz miasta i powiatu, absolwenci, nauczyciele, rodzice, dziennikarze, dyrektorzy placówek kulturalno - oświatowych.

Dyktando Jubileuszowe - jak na jubileusz przystało - musiało być wyjątkowe, nie mogło być łatwe, dlatego w "Nieznanej kartce z pamiętnika dziennikarza "Gazety Radomskowskiej" pojawiło się sporo wyrażeń i zwrotów dzisiaj zapomnianych. Tekst dotyczył prawdziwych wydarzeń z lutego 1925 r., kiedy to miało miejsce poświęcenie rozbudowanej szkoły powszechnej na Bugaju, czyli naszej Reymontówki.

Prace sprawdzano w dwóch kategoriach:
- uczniowie klas 7-8
- zaproszeni goście (osoby dorosłe).

Mistrzami ortografii zostali:

Kategoria uczniowie klas 7-8:
I. m. - Karol Puczkowski PSP nr 9, przygotowany przez p. Annę Cieślik
II. m. - Karol Michałowski-Bryła PSP nr 10, przygotowany przez p. Edytę Majstrowicz
III. m. - Wiktor Śliwakowski PSP nr 1, przygotowany przez p. Joannę Szczukocką


Kategoria - zaproszeni goście:
I. m. - p. Andrzej Kucharski, naczelnik Wydziału Edukacji Powiatu Radomszczańskiego
II. m. - p. Eliza Molik, wicedyrektor PSP nr 4 w Radomsku
III. m. - p. Jarosław Ferenc, Prezydent Miasta Radomsko oraz p. Agnieszka Kociniak, nauczyciel matematyki w naszej szkole.


Nagrody i pamiątkowe dyplomy wręczyła dyrektor szkoły, p. Izabela Iwanowicz.



Uroczystość poświęcenia sztandaru szkoły


5.12.2022 r. o godz. 10.00 w kościele św. Lamberta w Radomsku odbyła się uroczystość poświęcenia nowego sztandaru naszej szkoły. Przeszło 50 lat temu, bo w 1971 r., PSP nr 4 otrzymała sztandar ufundowany przez rodziców.
W tym roku obchodzimy 100-lecie istnienia szkoły, a nowy sztandar - również ufundowany przez Radę Rodziców - stanowi podsumowanie jubileuszu.

Święcenia sztandaru dokonał biskup Andrzej Przybylski, który w kazaniu odwołał się do historii szkoły oraz biografii patrona placówki, podkreślając, że uczniowie szkoły, która nosi imię noblisty w dziedzinie literatury, powinni szczególnie zwracać uwagę na piękno słowa i na to, jak być/stać się dobrym człowiekiem.

Po hymnie szkoły przed ołtarzem spotkały się dwa poczty sztandarowe - nowy i stary.
Stary poczet: chorąży - Filip Jaros kl. 8a, asysta - Nadia Janson kl. 8a, Maja Rączkowska kl. 7a, Zofia Makowska kl. 8a.
Nowy poczet: chorąży - Łukasz Przybyłowicz kl. 8a, asysta - Nadia Pokora kl. 8b i Magda Niedźwiedzka kl. 8b.
Opiekun SU p. Joanna Marczak - Burzyńska w imieniu społeczności szkolnej poprosiła ks. biskupa o poświęcenie sztandaru, co odbyło się bardzo uroczyście.

Na mszy św. obecni byli uczniowie naszej szkoły, absolwenci, nauczyciele, dyrekcja - p. Izabela Iwanowicz i p. Eliza Molik, także emerytowani nauczyciele, rodzice, a z ramienia Urzędu Miasta p. wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch oraz naczelnik Wydz. Edukacji p. Małgorzata Krupska.
W Liturgii Słowa wzięli udział uczniowie naszej szkoły - jako lektorzy: Wiktoria Burzyńska, Joanna Kowalczyk, Maja Zatoń z klas 8, do mszy św. służył Kacper Cieciura z kl. 4b, zaś psalmy przepięknie zaśpiewała Karolina Tkacz z kl. 3a.

- Wierzymy, że poświęcony dziś sztandar będzie służył szkolnej braci i towarzyszył jej w najważniejszych chwilach szkolnego życia – powiedziała po zakończeniu mszy dyrektor PSP nr 4 Izabela Iwanowicz, dziękując ks. biskupowi.

Po mszy św. wszyscy uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia - na pamiątkę.
I tak właśnie tworzymy historię.



Niezwykły gość w naszej szkole.


Jubileusz Reymontówki na Bugaju zbliża się wielkimi krokami.

Ostatnio odwiedził naszą szkołę niezwykły gość - absolwent naszej "Czwórki", były Prezydent Miasta Radomsko p. Mieczysław Pawłowski, który z nostalgią i błyskiem w oku wspominał lata szkolne. Oglądając kronikę szkoły, opowiadał ciekawe historie ze swojej młodości spędzonej w murach Reymontówki.

"Z panem Kwietniem wiąże się też straszny wypadek w szkole. Pewnego dnia, gdy nie było wolnej sali do ćwiczeń, a na chemii nauczyciel chciał przeprowadzić jakieś doświadczenie, zabrał uczniów do pokoju nauczycielskiego. Nie wiem, co poszło nie tak, ale podczas mieszania dwóch substancji (kwasu i innej) mieszanina wybuchła i ...."

To fragment wspomnień p. Pawłowskiego - cały tekst będzie do przeczytania w jubileuszowym wydaniu gazety szkolnej "Czwórka na Fali".

Mieczysław Pawłowski - rocznik 1942, pierwszy prezydent Radomska po transformacji ustrojowej w latach 1990-1994, uczeń Reymontówki na Bugaju w latach 1948-1955.



Makiety Reymontówki na Bugaju.


Nasi najmłodsi uczniowie - z klas 1-3 wykonali makiety naszej szkoły zwanej Reymontówką na Bugaju. Prace autorstwa: Amelii Kwaśnej, Antoniego Antczaka, Emilii Nieradki, Filipa Zająca z klasy 3a.



Na Reymontowską nutę.


29.11.2022 r. klasy 1a,1b,2a,2b,3a,4a,4b,5b zaprezentowały w sali gimnastycznej swoje występy wokalne na ludowo.

Były przyśpiewki biesiadne, weselne, zalotne, obrzędowe, żniwne. Uczniowie ubrani w odświętne stroje z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem zaśpiewali piosenki: „ To i hola”, „Laboga dziewczyny”, „Zielony mosteczek”, „Czerwone jabłuszko”, „Wieziemy tu kogucika”, „Czyjeż to konisie”, „Uciekła mi przepióreczka”, „Koło mego ogródeczka”.

Ludowy charakter piosenek podkreślały kolorowe korale, kwiatki we włosach, wianki, kwieciste chusty i sukienki, chóralskie atrybuty, pasiaste kamizelki i spódnice.

Klasa 3a pod kierunkiem p. Joanny Gąćkowskiej zatańczyła nawet ludowego Grozika w strojach ludowych.
Spotkanie zakończyło się odtańczeniem przez wszystkich uczniów szybkiego obertasa.

Piosenki ludowe są częścią naszej polskiej tradycji i kultury, która jest pielęgnowana przez kolejne pokolenia. Zostały stworzone w formie ustnej przez wiejskich pieśniarzy, po czym je spisano, aby zachować trwale w świadomości społeczeństwa. Niektóre z nich mają już kilkaset lat, a wciąż są śpiewane i cieszą się dużym szacunkiem zarówno wśród starszych, jak też młodszych. Większość ludowych piosenek pochodzi z XVIII wieku, wiele powstało też znacznie później. O piosenkach ludowych wspominał także patron naszej szkoły W. St Reymont w swojej powieści "Chłopi". W piosenkach ludowych możemy dostrzec różnice językowe, co jest uwarunkowane rozwojem i zmianami, jakie zachodziły na przestrzeni wieków w języku polskim.

Laboga dziewczyny siedzicie, śpiewacie,
a nas tu do tańca wcale nie wołacie.

Laboga chłopaki, a co za przyczyna,
Że prosić do tańca ma pierwsza dziewczyna.

Każcie ino zagrać muzykantom ładnie,
A my zatańczymy i grzecznie i składnie.


Imprezę zorganizowała p. Marzenna Musiał w ramach obchodów 100-lecia naszej Reymontówki na Bugaju

Gorące podziękowania dla wychowawców klas młodszych za przygotowanie dzieci do występu:
p. Wioletcie Kuliś (kl.1a) p. Beacie Miarce (kl. 1b) p. Katarzynie Jagusiak (kl. 2a) p. Danucie Proszowskiej (kl. 2b) p. Joannie Gąćkowskiej (kl. 3a)



"Czytanie z Mistrzem..." w naszej szkole.


- Dzisiejsze spotkanie jest jednym z wielu związanych z jubileuszem szkoły. Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przybliży postać noblisty wywodzącego się z bezpośredniej okolicy Radomska - tak przywitała gości p. dyrektor Izabela Iwanowicz.

23.11.2022 r. w murach naszej Czwórki odbyła się kolejna impreza z okazji 100-lecia PSP nr 4; wspólnie czytaliśmy fragm. dzieł patrona szkoły Władysława St. Reymonta - "Chłopów", "Komediantki" i "Ziemi obiecanej" na tle muzyki z filmów, które powstały na podstawie tych powieści.

Spotkanie prowadziły p. Lilla Rutkowska i p. Agnieszka Kostrzewa, zaś na scenie zobaczyliśmy przedstawicieli władz miasta i powiatu, przyjaciół szkoły, m.in. dyrektorów: MBP p. Anitę Janczak i Muzeum Regionalnego p. Małgorzatę Borek, radnego p. Jacka Gębicza oraz gości specjalnych - aktorki p. Dominikę Szwed i p. Annę Rakowską.

Jest nam niezmiernie miło, że zaproszenie do "Czytania z Mistrzem" przyjęli absolwenci naszej szkoły: Jolanta Dąbrowska, Beata Pokora, Elżbieta Duda-Fajkowska, Marcin Wodo, Julia Pawlikowska, Julia Walaszczyk, Maja Cieciora, Szymon Olczyk.
Wśród czytających nie zabrakło dyrektor szkoły p. Izabeli Iwanowicz, nauczycieli - p. Agnieszki Szwedzik, rodziców - p. Lidii Krawczyk czy obecnych uczniów - Huberta Kędry z kl. 8. Podziękowania za udział w imprezie i doskonałe przygotowanie tekstów należą się również młodzieży z radomszczańskich szkół średnich.

Całej imprezie nastroju dodawała bardzo teatralna scenografia przygotowana przez nauczycieli naszej szkoły: p. Wiolettę Kuliś, Annę Śliwakowską, Agnieszkę Kostrzewę, Agnieszkę Szwedzik, Joannę Mielczarek, Lillę Rutkowską, Agnieszkę Kociniak i Karolinę Terlicką. Za nagłośnienie podziękowania kierujemy do p. Błażej Badowskiego. Nieocenioną pomocą służyły nam również panie z obsługi i panowie konserwatorzy - dziękujemy.


Retro biologia


W ramach obchodów 100-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku w naszej placówce prowadzone są lekcje w stylu retro. Kolejne zajęcia za nami.

Tym razem na lekcji biologii przenieśliśmy się w lata 70. XX wieku.
Uczniowie klasy 7a studiowali podręczniki z tego okresu oraz obserwowali liczne preparaty biologiczne. Wszyscy z dużym entuzjazmem zaangażowali się w "niezwykłą" lekcję.

Zajęcia retro przeprowadziła p. Karolina Terlicka.


Lekcje wf-u w stylu retro.


Nasi nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali lekcje wf-u w stylu retro.

Uczniowie ubrani byli w podobne stroje, w jakich ćwiczyli i gimnastykowali się chłopcy i dziewczęta w dawnych latach. Rodzaje ćwiczeń gimnastycznych również nawiązywały do odległych dziesięcioleci.

Oto fotorelacja.


Lekcja historii w stylu retro.


W ramach obchodów 100-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku w naszej placówce prowadzone są lekcje w stylu retro.

Jedną z nich jest lekcja historii, przygotowana przez p. Joannę Marczak-Burzyńską.
Uczniowie klasy 5b z uśmiechem, ale i ogromnym zaangażowaniem przystąpili do projektu.

Oto krótka fotorelacja z lekcji.


"Moja szkoła. Co w niej lubię?"


Kolejnym przedsięwzięciem w ramach obchodów 100-lecia Reymontówki na Bugaju było wykonanie prac plastycznych na temat: "Moja szkoła. Co w niej lubię? Czego mnie uczy?".

Podczas zajęć z edukacji plastycznej najmłodsi malowali pastelami prace w formacie A3 lub A4 rozbudzając swoje talenty artystyczne.

Najlepsze prace będzie można zobaczyć na wystawie.



Dyktando Jubileuszowe.


4.11.2022 r. o godz.10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się konkurs ortograficzny pt. "Dyktando Jubileuszowe", w którym wzięli udział uczniowie wszystkich radomszczańskich szkół podstawowych oraz zaproszeni goście.

Wśród 50 osób do dyktanda przystąpili m.in. wicestarosta powiatu radomszczańskiego p. Małgorzata Lewandowska, Prezydent Miasta Radomsko p. Jarosław Ferenc, naczelnicy wydziałów z Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego, dyrektorzy instytucji kulturalno-oświatowych: p. Anita Janczak z MBP i p. Małgorzata Borek z Muzeum Regionalnego w Radomsku, absolwenci i emerytowani nauczyciele, a także rodzice i nauczyciele z naszej szkoły. Wśród piszących nie zabrakło też przedstawicieli lokalnych mediów.

Miło nam niezmiernie, że tylu przyjaciół szkoły zdecydowało się sprawdzić swoje ortograficzne umiejętności.

Naszą szkołę reprezentowali Zuzanna Orsicz i Oliwier Habel z klas 8. Dyktando pisali także nasi nauczyciele: wicedyr. p. Eliza Molik, p. Bartłomiej Wąsek, p. Karolina Terlicka, p. Agnieszka Kociniak, p. Urszula Pokora oraz rodzice - p. Kinga Szpruch-Mielczarek, Lidia Krawczyk.

Autorka tekstu - p. Agnieszka Szwedzik - zabrała uczestników dyktanda w podróż do przeszłości - przeszłości szkoły na Bugaju i ekstraordynaryjnego wydarzenia, jakim było poświęcenie budynku 8 lutego 1925 r. Uczestnicy dyktanda razem z dziennikarzem "Gazety Radomskowskiej" (bohaterem tekstu), który "wiązał pół fular i pół fontaź, zakładał ultrafioletowy garnitur", szykowali się, by nie spóźnić się na obiad u księdza prefekta, a było co pojeść, np. "śledź z zezowatym okiem czy racuszki z prażonej mąki wedle receptury Reymonta".
Wszyscy byli też ciekawi, jak smakował napar ziołowy z "warzuchy polskiej, wężymordu i rzeżuchy" (staropolski przepis).

Po dyktandzie zaprosiliśmy wszystkich na słodki poczęstunek.

Uczestnicy dyktanda mieli też okazję obejrzeć wystawę, na której zaprezentowano archiwalne świadectwa szkolne z lat 20- i 30-tych XX wieku, tzw. białe kruki szkolnej biblioteki, czyli najstarsze woluminy ze szkolnego księgozbioru, artykuły prasowe o znanych absolwentach naszej szkoły oraz prace uczniów z dwóch konkursów zorganizowanych w roku jubileuszowym. Autorką wystawy jest p. A. Szwedzik.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział w imprezie towarzyszącej obchodom 100-lecia naszej szkoły.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz podczas Gali Jubileuszowej 8 grudnia 2022 r.


zdj. p. Henryk Augustyniak i p. Błażej Badowski



Obchody 100-lecia szkoły u najmłodszych.


W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas trzecich podczas zajęć z edukacji plastycznej tworzyli portrety patrona naszej szkoły - Władysława Stanisława Reymonta.

Zadanie okazało się dość trudne, ponieważ wymagało od dzieci precyzji, umiejętności określania proporcji, staranności i dużego skupienia.
Najlepsze prace będzie można zobaczyć już niebawem na wystawie.



Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy z okazji stulecia PSP 4.


Powiatowy Konkurs Informatyczno-Językowy z okazji stulecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku rozstrzygnięty!!!

Publiczna Szkoła nr 4 w Radomsku bardzo dziękuje wszystkim uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie na kartkę urodzinową z okazji 100-lecia szkoły.
Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, przysłano prace ze szkół z Radomska i powiatu.

Wyniki konkursu:
I. m - Natalia Stępień - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Radomsku

II. m - Malwina Kowalska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciężkowicach
- Diana Szczepańska - Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzałkowie

III. m - Dominika Kopiecka- Publiczna Szkoła Podstawowa w Rzejowicach
- Jan Twardowski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Radomsku
- Zuzanna Witkowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku


Wyróżnienia:

- Julia Szustakiewicz - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Radomsku
- Oliwia Różycka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Radomsku
- Natalia Kęsicka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Gomunicach


Gratulujemy!!!



Międzyszkolny konkurs matematyczny "Reymont w liczbach".


13.05.2022 r. w naszej szkole odbył się III Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "REYMONT W LICZBACH" zorganizowany z okazji rocznicy urodzin patrona naszej szkoły Wł. St. Reymonta w roku jubileuszu 100-lecia PSP nr 4.

Celem konkursu było:
- zainteresowanie uczniów postacią Władysława Reymonta;
- zapoznanie uczniów z ważnymi datami i faktami z życia polskiego noblisty, wybitnego pisarza Władysława Reymonta;
- popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów;
- wyłonienie wśród młodzieży uczniów o szczególnych uzdolnieniach matematycznych.

Konkurs składał się z dwóch części:
a) część I - test składający się z 10 zadań dotyczących życia i twórczości Władysława St. Reymonta.
b) część II - rozwiązanie 5 zadań otwartych.

Laureatami konkursu, zdobywając największą liczbę punktów wśród 18 uczestników, zostali:

1. miejsce - Kacper Smolarek PSP nr 5

2. miejsce - Natalia Karasek PSP nr 10

3. miejsce - Magdalena Łągiewka PSP nr 7 i Bartłomiej Łyp PSP nr 7


Gratulujemy matematykom!!!!

Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki: p. Dorota Wędzonka, p. Agnieszka Kociniak, p. Alina Płaszczyńska oraz p. Joanna Mielczarek.



Konkurs kaligraficzny dla najmłodszych.


W kwietniu br. w ramach obchodów 100-lecia naszej szkoły wychowawcy klas drugich i trzecich: p. Joanna Gąćkowska, p. Wioletta Kuliś i p. Beata Miarka zorganizowały szkolny konkurs kaligraficzny dla najmłodszych uczniów ph. "Piórem o Reymoncie".

Dzieci w niezwykle staranny, dokładny i czytelny sposób przepisywały fragment z powieści Władysława St. Reymonta "Chłopi", używając tradycyjnych piór ze stalówką.

W dniu 11.05.2022 r. komisja konkursowa w składzie: p. Agnieszka Kostrzewa, p. Lilla Rutkowska i p. Anna Śliwakowska ogłosiła wyniki konkursu, a pani dyrektor Izabela Iwanowicz wręczyła zwycięzcom nagrody:

- I miejsce - Amelia Kwaśna z kl. II a
- II miejsce - Zofia Wróblewska z kl. II a
- III miejsce - Antoni Pierzak z kl. III a
- Wyróżnienie - Liliana Nitecka z kl. III b


Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe pióra, długopisy i dyplomy.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom umiejętności kaligraficznych!!!




Warsztaty taneczne w 2a.


Grozik. Trojak. Tańczymy!

W środę, 13 kwietnia, klasa II a wzięła udział w warsztatach tanecznych.

Utrwalano kroki 2 tańców ludowych. Grozik i Trojak mamy opanowane. Pomogły: ogólna radość tańca i oczywiście stroje. Dzieci gotowe są nawet na występ:)

Warsztaty zorganizowała p. J. Gąćkowska w ramach obchodów 100-lecia PSP 4.



100 portretów na 100-lecie szkoły.


W ramach obchodów 100-lecia PSP4 Samorząd Uczniowski zorganizował akcję "100 portretów Reymonta na 100 lecie szkoły".

Do akcji przystąpiły klasy 4-8. Uczniowie z dużym zapałem przystąpili do rysowania portretów.
Zamieszczamy krótką relacje z warsztatów. To jeszcze nie koniec, z prac zostanie wykonany kolaż oraz zdjęcie uczniów zrobione z drona.
Najlepsze prace zostaną nagrodzone.



Szkolny konkurs jubileuszowy na ex libris rozstrzygnięty!


W szkolnym konkursie plastycznym "EX LIBRIS BIBLIOTEKI SZKOLNEJ" wzięło udział 36 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku z klas VI-VII:
- 6 z klasy VIa
- 13 z klasy VIIa
- 8 z klasy VIIb
- 9 z klasy VIIc.
Wszystkie zgłoszone prace plastyczne były zgodne z określoną w regulaminie tematyką.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Liliana Biała (ucz. kl. VIIa)

Wyróżnienia:
Julia Habel (ucz. kl. VIIa)
Joanna Kowalczyk (ucz. kl. VIIa)
Maja Zawada (ucz. kl. VIIa).


Wszyscy nagrodzeni uczniowie otrzymali nagrody książkowe.

Na podstawie rysunku uczennicy, która zajęła I miejsce zostanie zaprojektowany i wykona­ny w formie pieczęci znak własnościowy biblioteki szkolnej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku.

Gratulujemy pomysłów i wykonania!
Konkurs zorganizowały panie: p. Elżbieta Nowak, nauczyciel plastyki, p. Lilla Rutkowska i p. Anna Śliwakowska, nauczyciele bibliotekarze.




Konkurs na sobowtóra patrona szkoły.


Na przełomie stycznia i lutego w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Fotograficzny na sobowtóra Władysława St. Reymonta w ramach obchodów 100-lecia szkoły.

Wzięło w nim udział 7 osób z klas 4-8.
Zadaniem uczniów było ucharakteryzowanie oraz przebranie się za patrona naszej szkoły Wł. St. Reymonta, następnie zrobienie zdjęcia i przesłanie do komisji konkursowej. Uczniowie przysłali po kilka zdjęć różnych ujęć, a komisja wybrała te, które najbardziej przypominały naszego patrona.

Oto wyniki:
- 1. miejsce zajął Dominik Orziński uczeń klasy 4 b,
- 2. miejsce zajęła Patrycja Makowska uczennica klasy 5 b,
- 3. miejsce zajął Mateusz Drogosz uczeń klasy 6 a.


Pozostali uczniowie zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy:
Maja Wawrzyńczyk 8b, Mikołaj Wawrzyńczyk 6a, Wiktor Gonera 7 a, Seweryn Małek 5a.

Konkurs zorganizowały p. Joanna Marczak-Burzyńska i p. Anita Pałecz-Skórka.






























Wyniki konkursu "Reymont w liczbach".


25.01.2022 r. wręczono nagrody w szkolnym konkursie matematycznym "Reymont w liczbach".

W kategorii klas 4-6 przyznano następujące nagrody:

I. m. - Hubert Przerada kl. 4a
II. m. - Magdalena Tkacz kl. 4b
III. m. - Mateusz Cieciura kl. 5a


W kategorii klas 7-8:

I.m. - Julia Walaszczyk kl. 8a
II.m. - Krzysztof Szulc kl. 8b
III.m. - Kacper Rochowski kl. 8a.


Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki.



Konkurs na bombkę z okazji 100-lecia PSP nr 4 w Radomsku rozstrzygnięty!


I miejsce - Patrycja Makowska kl. 5b oraz Seweryn Małek kl. 5a
II miejsce - Julia Habel kl. 7a oraz Julia Pawlikowska kl. 8a
III miejsce - Aleksandra Ociepa kl. 4a


wyróżnienia otrzymują:

Amelia Margas - kl. 4a
Liliana Kwarta - kl. 4b
Natalia Gładka - kl. 7a
Wiktor Gonera - kl. 7a


Gratulujemy!


stat4u